Сучасний Дніпро – взірець толерантності містян

Травень 4, 2017
Розкажіть друзям:

 

Український дипломат, політичний радник Департаменту протидії загрозам з боку Російської Федерації МЗС України, учасник Dnipro Half Marathon  Тарас Малишевський про місто, яке дало йому путівку у життя.

Місто Дніпро, що є в ньому привабливим особисто для вас?

– Центр і набережна, які створюють єдине ціле цього величного міста. Неповторний ринок «Озерка», де ти можеш себе відчути водночас у ХІХ-му та у ХХІ-му століттях. Половецькі та скіфські баби, поруч з якими відчуваєш себе піщинкою у космосі.

Яка історія пов’язує вас з цим містом?

– Місто Дніпро є рідним містом для мене та моєї дружини, а також наших батьків. Місцем, де пройшли юність, навчання, становлення нашої численної родини, без якого, власне, не відбулося б нас, як родини Малишевських. Тому історія цього міста, починаючи з 1930-х років, переплетена з історією нашої сім’ї. Спочатку бабусь-дідусів, потім наших з дружиною батьків – у розвитку «Південмашу», у зміцнені науково-освітнього потенціалу міста, у безперебійному функціонуванні живильної артерії лівобережної України – Придніпровської залізниці. Мешканцями цього міста я був обраний районним депутатом (Жовтнева рада), разом з однодумцями піднімали перші синьо-жовні прапори над державними установами міста, організовували Товариство української мови та Народний рух, здійснювали кампанію на підтримку Акту проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року. Це вже історія. Історія нашого міста та історія нашої держави! До якої ми теж зробили свій скромний внесок.

З яким символами, об’єктами у вас асоціюється Дніпро?

– Фото Дніпра-міста і Дніпра-Самари-річок з космосу – як симбіозу великої людської та індустріальної агломерації і природнього дива навколо неї.

Дніпро з космосу

Які місця у Дніпрі Вам найбільш до вподоби?

– Площа залізничного вокзалу заряджає енергією та життям, Монастирський острів поглинає красою і романтикою, проспект Дмитра Яворницького полонить історією і сучасною урбаністикою, краєвид на правий берег міста викликає гордість за силу людського творіння.

На Вашу думку, що відрізняє Дніпро від інших міст України?

– Тут теж не обійтися від подиху історії, бо це історична тяглість Дніпра (фортеці Кодак), як форпосту європейської цивілізації з часів Дикого поля та Гетьманщини, до форпосту Дніпра сьогоднішнього – міста, яке зупинило ворожу навалу зі Сходу. Сучасний Дніпро – це взірцева толерантність містян – носіїв української, російської та єврейської культур і традицій. Пагорби і кручі правого берега та рівна лінія до горизонту його лівої сторони, а між ними величний Дніпро.

Що потрібно додати, щоб зробить його більш привабливим для туристів та інвесторів?

– Потрібні промо-кампанії як ділової привабливості міста, так і його історичних пам’яток у іноземних ЗМІ та соцмережах; транспорт – покращання логістики авіамаршрутів та автошляхів, збільшення опцій для швидкісних пасажирських перевезень залізничним транспортом з/до Києва та згодом Одеси; спонукання іноземного дипломатичного корпусу до посилення своєї присутності на південному сході України, тобто саме в Дніпрі, шляхом започаткування генеральних/почесних консульств, торговельних представництв.

Чому ви вирішили взяти участь у марафоні, який відбудеться наприкінці травня у нашому місті?

– Для мене участь лише у другому (!) в історії міста напівмарафоні є наявним свідченням позитивних змін в Дніпрі у глобальному і цивілізаційному вимірі – його долучення до когорти світових міст (Бостон, Лондон, Сідней та інших), де марафони вже є традицією, де 100 тисяч бігунів на центральних вулицях впродовж дня є однією з візитівок міста. Так, це лише початок – в Києві бігло 9 тисяч, у нас планується 3 тисячі, однак, я впевнений, що за таким дозвіллям дніпрян і гостей міста майбутнє! Чи міг я залишитися осторонь (після участі у Київському марафоні), не приїхати зі столиці України і не здолати «свої 10 км» у рідному місті, на нашій чудовій набережній? Принагідно залучивши до цієї події своїх численних друзів-земляків.

Який слоган відповідає сутності міста: Дніпро – місто, що об’єднує, Дніпро це Космос, Дніпро  це місто центр…?

– Дніпро – тут і назавжди – форпост України за всіх часів.

Висловити своє бачення Дніпра Ви можете взявши участь у нашому соціологічному дослідженні: https://brand.dp.ua/anketa/

Розкажіть друзям:

Залишити відповідь